Velká soutěž start-upů! Začínající podnikatelé mohou získat až 200 000 eur

Velká soutěž start-upů! Začínající podnikatelé mohou získat až 200 000 eur

Ve středu 4.prosince proběhne na Moravské vysoké škole Olomouc soutěž start-upů – Czech Pitch Night. O částku 200 000 eur se zde utká deset projektů.

Czech Pitch Night je vůbec první akcí svého druhu, která se v moravské metropoli uskuteční. Příležitost představit svůj business zde získají podnikatelští nováčci. Akce je obdobou populárního pořadu České televize Den D. Podnikatelé mají možnost předstoupit před investory a představit jim svůj projekt. Ti nejúspěšnější získají finanční podporu a know-how investorů.

„Rozjezd nového podniku vyžaduje nemalé investice a také obchodní kontakty a znalosti fungování daného segmentu trhu. Právě kvůli absenci podobných zkušeností a financí start-upové projekty často končí již v zárodku. Pěti let existence se dožije jen polovina start-upů. Proto je zde Czech Pitch Night. Cílem akce je podpořit nadějné podnikatelské záměry, spojit začínající podnikatele s úspěšnými businessmany a jejich skvělý nápad opřít o základní kapitál a know-how“, zmiňuje Marek Vaculík, vedoucí obchodního oddělení MVŠO.

Účastníci Czech Pitch Night získají možnost hovořit 4 minuty o svém projektu před odbornou porotou. Nejlepší projekty mohou získat nejen finanční podporu, ale i zázemí v podnikatelském inkubátoru Prague Startup Centre, který napomáhá rozvoji start-upového prostředí v České republice.

Šanci na investici mají i i rané fáze start-upů

Kapitál na akci přinese fond Lighthouse Ventures. Ten byl jedním ze dvou vítězů výběrového řízení u Evropského investičního fondu, který hledal v České republice prostředníky pro podporu začínajících firem, a který do rukou Lighthouse Ventures vložil stamiliony korun od Evropské investiční banky.

Fond se dle slov spoluzakladatele Michala Zálešáka zaměřuje především na rané fáze start-upů (seed a pre-seed investice). Podporu tak mohou získat i takzvané pre-seed projekty, které existují pouze v hlavách svých tvůrců. Tento model je v zahraničí poměrně běžný a je hojně podporován vládami jednotlivých zemí. Fond pro tento účel otevřel i nový Lighthouse Accelerator, který nabízí kromě 20 tis. EUR také i pomoc s vypracováním investičních dokumentů od expertů Lighthouse Ventures. Účast v akcelerátoru připraví startup na získání investice až do výše 700 tis. EUR.

„Lighthouse Accelerator je určen pro inovativní a zcela nové nápady,” říká Michal Zálešák, Managing Partner v Lighthouse Ventures. „První kroky startupů jsou zároveň těmi nejvíce kritickými, kde může dojít k nevratným chybám a omylům. V této fázi pomůže Lighthouse Ventures se daným chybám vyvarovat a nasměrovat startup ke globálnímu úspěchu.”

O investici bude bojovat i společnost Mowement, která představila revoluční technologii výroby oblečení z grafenu.

Představí se projekt na podporu dárcovství krve nebo software pracující s daty Evropské kosmické agentury

Na akci se představí převážně IT start-upy. Mezi nimi například projekt Daruju Krev, který má za cíl motivovat uživatele mobilní aplikace k pravidelným odběrům krve, start-up Parknito, který usnadní řidičům ve velkých městech najít volné parkovací místo nebo s předstihem parkovací místo zarezervovat nebo projekt na interpretaci snímků Evropské kosmické agentury, který dokáže vyhodnocovat stav zemědělské půdy nebo upozornit na nelegální těžbu dřeva. Vedle těchto projektů se pak mohou diváci těšit například na prezentaci start-upu Mowement, který přináší novou technologii výroby oblečení z grafenu. tento oděv je nejen téměř nezničitelný, ale díky použití vláken z recyklovaných plastů je i ecofriendly.

Diváci mají vstup na akci zdarma. Registrace je možná zde.Více informací o akci najdete na Facebooku.

 

 

 

 

 

 Partneři

Copyright © 2017. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.
MENU