Hledáte program na podporu malých a středních podniků?

COVID-19 znatelně ovlivní podniky. Facebook i Seznam jim pomohou

Facebook podpoří malé a střední podniky

Česká republika je zemí malých a středních podniků. V roce 2018 jich bylo podle Ministerstva průmyslu a obchodu ČR více než 1,1 milionu. Tvoří tak více než 99,8 % subjektů, které se na podnikání v ČR podílejí. Co je čeká v „době (po)koronavirové“ a jaký program na podporu malých a středních podniků mohou využít?

Stát podpoří firmy

Česká republika se zavázala podpořit firmy i jejich zaměstnance. Výdaje na platy zaměstnanců, kteří jsou v karanténě. Stát by měl rovněž doplácet ošetřovné za dobu, kdy jsou uzavřeny školy a školky, rodičům dětí do 13 let.

Podporu firmám, které se věnují exportu, přislíbilo Ministerstvo zahraničních věcí. To připravilo Nouzový balíček naléhavé pomoci pro české vývozce, v rámci kterého se budou moci firmy spolehnout například na poradenství nebo využít služeb české zahraniční sítě zastupitelských úřadů a dalších nástrojů státu s výraznou státní podporou.

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu připravuje pokračování programu Úvěr COVID I. Zaručované provozní úvěry programu COVID II by měly podpořit okolo 10 tisíc podnikatelských projektů v objemu přibližně 30 miliard korun.

Pro přehled o aktuálních informacích pro podnikatele doporučujeme navštívit web Hospodářské komory ČR.

Firmy šetří na marketingu, Facebook jim pomůže

V posledních týdnech se znatelně propadly investice do marketingových aktivit jednotlivých firem. Od konce ledna se jedná o pokles vynaložených prostředků kolem 40 %.

Na webu Roivenue můžete sledovat aktuální stav marketingových aktivit českých e-shopů.

Firmy se nemusejí spoléhat pouze na státní podporu. Na obrovský propad marketingových aktivit již zareagoval Facebook, který vytvořil speciální program na podporu malých a středních podniků. Celkem se tato společnosti ze Silicon Valley rozhodla rozdat 100 milionů dolarů, které bude distribuovat ve formě grantových finančních prostředků, tak formou kreditu na reklamy. V současné době se mohou firmy registrovat, aby byly informovány ve chvíli, kdy bude celý program připraven.

Vedle toho Facebook nabízí Sadu nástrojů pro přežití firmy a Průvodce rychlou reakcí na nouzové situace.

Seznam.cz poskytne firmám 100 milionů korun

Nelení ani Seznam.cz, který připravil web Nenecháme vás v tom. Seznam poskytne firmám bezplatnou nebo zvýhodněnou inzerci. Nabídka je určena především malým a středním firmám a živnostníkům, jejichž podnikání bylo vlivem šíření koronaviru nejvíce zasažené. Jedná se tedy o cestovní a realitní kanceláře, restaurace, provozovatele ubytování, malovýrobu i mnoho dalších. Pomoc mohou čerpat české firmy s transparentní a bezúhonnou historií.

 

 

Sledujeme za vás i další možnosti podpory, o kterých vás budeme nadále informovat.Partneři

Copyright © 2017. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.
MENU