Podnikání při studiu: Marek Burkert a podomacku.eu - MVŠO

Podnikání při studiu: Marek Burkert a podomacku.eu

Podnikání při studiu, to je denní chléb řady studentů MVŠO. O časové náročnosti této kombinace není pochyb. O tom, jak to zvládá Marek Burkert, student druhého ročníku, se dočtete na následujících řádcích.

Marku, prozradíte nám, v jaké oblasti podnikáte?

Určitě, bez toho se asi neobejdeme. Věnuji se prodeji domácích produktů od různých kořenících směsí, přes paštiky až po kosmetiku.

Takže se držíte současného trendu, kdy se lidé snaží od výrobků masové produkce navracet k tradičním postupům a malovýrobě. Byla právě tato skutečnost impulzem pro podnikání v této oblasti?

Začátky mého podnikání byly trochu složitější. Před nějakou dobou jsem žil v Anglii, kde jsem si všiml, že i v supermarketech se na produktech objevují detailní informace o výrobci zboží či složení. To mě zaujalo, protože z českých obchodů jsem tohle neznal. Po návratu z Anglie jsem se začal více pohybovat v prostředí farmářských trhů a začal jsem přemýšlet, jak moji anglickou zkušenost využít v rámci podnikatelského záměru. Tehdy se právě zrodila myšlenka zřídit obchod, který by reagoval na zvětšující se poptávku po těchto produktech.

Jak se Vám daří dostat k cílovým zákazníkům?

Původně jsme šli poměrně konzervativní cestou kamenného obchodu. Po dvou letech fungování jsme zřídili e-shop a snažíme se zaměřovat více na online prostředí. Osobně to vnímám jako správnou cestu, protože teď máme podstatně lepší přehled o našich zákaznících a jsme schopni je efektivně oslovovat.

Můžete to trochu rozvést? Jak tedy se svými zákazníky pracujete?

Samozřejmostí je udržování živých sociálních sítí. V tuto chvíli se nejintenzivněji věnujeme Facebooku a Instagramu, ale uvažujeme i o Pinterestu. Aktivně využíváme i Youtube kanál, kde se snažíme prezentovat návody a recepty, jak námi nabízené produkty reálně využívat. Ze školy i vlastní zkušenosti vím, že právě práce s obsahem je pro podnikání důležitá.

A co Vás čeká do budoucna? Máte nějaké studijní či pracovní vize?

Co se týče podnikání, mám v plánu připravit e-book s recepty, který by byl zdarma ke stažení na našem e-shopu. Rádi bychom začali pracovat i na nových produktech. Docela se zajímám o 3D tisk, takže se možná vydáme touto cestou, ale zatím bych chtěl být trochu tajnůstkář, takže vám víc neprozradím.

Co se týče školních aktivit, začínám pomalu s psaním bakalářské práce a rád bych získal při studiu i nějaké další zkušenosti z oblasti marketingu. Paní doktorka Sasínková, která moji práci vede, mi zprostředkovala stáž v marketingové agentuře, takže věřím, že získám nové zkušenosti a podněty, které mi pomohou k lepším studijním i podnikatelským výsledkům.Partneři

Copyright © 2017. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.
MENU