Několik tipů, jak úspěšně zvládnout zkouškové období - MVŠO

Několik tipů, jak úspěšně zvládnout zkouškové období

Straší Tě zkouškové období? Říkáš si, že tentokrát už to opravdu nezvládneš? Připravili jsme pro Tebe několik tipů, jak úspěšně „sestřelit“ každou zkoušku a probojovat se do dalšího semestru.

Štěstí přeje připravenému!

Myslíš si, že přednášky jsou ztráta času? Rozhodně nejsou! Na přednášce získáš základní přehled o tématu a zjistíš, jakým způsobem vyučující k danému tématu přistupuje. Pokud na přednášce něčemu nerozumíš, vždycky se můžeš zeptat. Ve zkouškovém období se tak vyhneš zběsilému hledání odpovědí na otázky, o kterých nemáš páru.

Organizuj si svůj čas!

Důkladně si naplánuj zkouškové období, snaž se, abys měl/a před každou zkouškou dostatek času na přípravu, nepodceňuj ale i volný čas. Den odpočinku mezi zkouškami tě nahodí do pohody a pomůže ti zkoncentrovat se na další výzvu.

Utřiď si své studijní materiály!

Pokud budeš mít chaos na stole, budeš ho mít i v hlavě. Snaž se k učení přistupovat systematicky! Vytvoř si třeba okruhy témat a k nim si přiřazuj své studijní pomůcky. Lépe tak odhalíš své slabiny a budeš se moci důkladněji věnovat oblastem, ve kterých plaveš!

Vizualizuj si myšlenky!

Říkáš si, že myšlenkové mapy jsou ztráta času? Nejsou. Pomohou ti vyznat se v problematice. Poskytnou ti ucelenou představu o tématu a pomohou ti nastavit priority.

Uč se různými způsoby!

Už tě nebaví sedět na knihami? Ztratil/a jsi motivaci a zdá se ti, že se nic nenaučíš? Tak si pusť třeba na EDULAM.cz video, ve kterém se probírá tebou studované téma. Pokud máš možnost, nahrávej si na telefon audio z přednášek. Sluchátka v uších před spaním dělají zázraky!

Jeden za všechny, všichni za jednoho!

Neboj se učit ve skupině s dalšími studenty! Není nic lepšího než studijní dýchánek. Jak se říká: „Víc hlav víc ví.“ Společně s ostatními kolegy si můžete vzájemně dovysvětlit látku či zjistit, jak na dané téma nahlížejí ostatní kolegové. Zároveň si můžete klást vzájemně otázky a ověřovat si tak, že skutečně všemu rozumíte!

Nehltej jen vědomosti!

Ve zkouškovém období se ze studentů často stávají chodící zombie! Nebuď jedním z nich! Dej si občas pauzu, nezapomeň se v klidu najíst a nepodceňuj pitný režim. Zkouškové období není sprint, ale maraton, takže musíš být plný energie třeba i po dvaceti dnech úmorného „běhu“.

Otevři archiv!

Opakování je matka moudrosti. Projdi si své staré materiály, na známých příkladech si tak ověříš postupy a pokud něčemu nerozumíš, můžeš si to na dříve řešených věcech objasnit.

Dodej si odvahu!

Před zkouškou si nezapomeň říct, že to zvládneš! Nejsi přeci žádný žabař a všechno už umíš. Na zkoušku tak půjdeš s větším klidem a rozvahou, budeš se lépe soustředit a pokud se bude jednat o ústní zkoušku, zanecháš za sebou lepší dojem.

Odejdi se zkouškou v kapse!

Pokud jsi splnil předchozích devět bodů, pak máš zkoušku v kapse a jsi zase o něco blíže k vytouženému titulu!

 Partneři

Copyright © 2017. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.
MENU