Na MVŠO začaly mezinárodní workshopy s čínskými akademiky

Na MVŠO začaly mezinárodní workshopy s čínskými akademiky

Moravská vysoká škola Olomouc (MVŠO) v rámci návštěvy expertní delegace akademiků z čínské Guangzhou College of Technology and Business (GCTB) pod vedením profesorky Yi Luxia spouští třítýdenní naučný workshopový program.

Jednotlivé workshopy, které jsou plánovány vždy na dopolední hodiny, budou zaměřeny nejen na tematické obory jako management, mezinárodní obchod, inovace nebo manažerské účetnictví, ale také na geografii nebo evropskou kulturu jako takovou. Odpoledne pak delegaci čekají návštěvy vybraných firem v regionu. Mezi ně se řadí například Nutrend, Honeywell, TESCO SW, Pivovar Chomout nebo Hopi Prostějov.

Cílem současné návštěvy akademiků z GCTB je navázání konkrétní spolupráce s našimi experty, která by měla směřovat k výměně učitelů mezi našimi školami. Následovat by pak měla i výměna studentů,“ říká prorektorka pro vnější vztahy MVŠO Jitka Lidaříková, která přípravu akce v Olomouci vede, a zároveň dodává, že se pro partnery chystají i například prohlídky olomouckých památek.

PŘÍLEŽITOST PRO DOMÁCÍ PODNIKATELE

Roman Spáčil, prezident Česko-slovensko-čínské komory, která spolupráci mezi MVŠO a GCTB zprostředkovala, vidí v těchto krocích velké benefity.

Město Kanton (anglicky Guangzhou), kde škola sídlí, patří k nejvýznamnějším čínským hospodářským centrům a akademické kontakty mohou otevřít i příležitosti pro domácí podnikatele,“ dodává.Partneři

Copyright © 2017. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.
MENU