MVŠO se zúčastnila jednání o česko-izraelských inovačních dnech

MVŠO se zúčastnila jednání o česko-izraelských inovačních dnech

Moravská vysoká škola Olomouc (MVŠO) se v průběhu pondělí 8. října zúčastnila prvního jednání partnerů spolupracujících na přípravě Česko-izraelských inovačních dnů 2019 v Olomouci. Za jednacím stolem zasedli zástupci nejen MVŠO, ale také Olomouckého kraje, Fakultní nemocnice Olomouc, Okresní hospodářské komory, CzechInvestu, Česko-izraelské smíšené obchodní komory, Olomouckého klastru inovací, Univerzity Palackého a také IT společnosti TESCO SW.

Hlavním cílem setkání bylo zahájení diskuse o konkrétních tématech připravované konference i česko-izraelských partnerství a posílení spolupráce těchto významných firem a institucí pro dlouhodobý hospodářský rozvoj olomouckého regionu.

Jedním ze zástupců byla i rektorka MVŠO Jarmila Zimmermannová, která celou iniciativu komentuje slovy:

„Moravská vysoká škola Olomouc se dlouhodobě věnuje problematice inovací, takže bychom v tomto trendu chtěli pokračovat, a to konkrétně v oblasti ekonomiky, managementu, malých a středních podniků a informačních technologií,“ říká.

Jak dodává Marek Vaculík, ředitel Olomouckého klastru inovací, cílem je také pozvednout a zviditelnit Olomouc jako takovou, s čímž by MVŠO také mohla pomoci. „Očekáváme hlavně networking a rozšířené spolupráce v propojení s novými nápady,“ dodává Zimmermannová.

Je zde obrovský potenciál nejen pro inspirace, ale také spolupráci a rozvoj. To může náš region velmi obohatit. Vnímám, že Olomouc v posledních letech akcentuje tzv. kulturně kreativní průmysly, včetně oblasti IT, sdílených služeb atp. Zde je tedy velký prostor pro to, aby se Olomouc i byznysově zásadněji kvalitativně pozvedla,“ uvádí ředitel OHK Olomouc Radim Kašpar.

Své slovo měl během schůzky také Daniel Meron, izraelský velvyslanec v Česku. Podle něj je totiž takové propojení velmi žádoucí.

„Myslím, že uspořádat inovační dny v BEA campusu Olomouc je skvělá iniciativa. My se zaměřujeme na inovace a digitalizaci. Vy máte skvělé vědce, akademiky, velké zkušené firmy i mnoho velmi dobrých lidí. Chceme být nápomocni zprostředkovat Izraelcům tento potenciál k možné spolupráci,“ dodává Meron.

Na tuto akci budou navazovat další semináře a workshopy, které vyvrcholí velkou konferencí v listopadu 2019.

Reportáž:Partneři

Copyright © 2017. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.
MENU