Eduroam - MVŠO

Eduroam

Eduroam je mezinárodní akademický roamingový systém poskytující bezdrátové síťové připojení pro své uživatele v připojených organizacích. Eduroam zajištuje uživatelům transparentní přístup k Internetu bez ohledu na to v jaké participující organizaci se uživatel nachází. Tento princip lze aplikovat nejen na WiFi, ale i na kabelové sítě, ke kterým je umožněno uživateli si připojit vlastní počítač. V Eduroamu uživatel disponuje jedinou identitou (údaje jsou uchovány v jeho domácí instituci), která jej opravňuje k přístupu ke všem participujícím sítím.

K síti Eduroam je připojena většina českých vysokých škol a také většina partnerských zahraničních univerzit, se kterými MVŠO spolupracuje v rámci programu Erasmus. V praxi to znamená, že pro připojení k této síti Vám budou stačit autorizační údaje (certifikáty) z Vaší domovské organizace a to nezávisle na tom, na které univerzitě se budete k síti připojovat. Přístup do počítačové sítě Eduroam je založen na zabezpečené autentizaci uživatele v domácí instituci. Pro přístup do sítě Eduroam musíte mít aktivované heslo pro síť Eduroam. S těmito přihlašovacími údaji se můžete přihlásit k síti Eduroam ve kterékoliv organizaci, která takový přístup nabízí. Pokrytí sítě Eduroam je ve všech prostorách MVŠO.

Autentizace je založena na speciálním protokolu 802.1x, který poskytuje dostatečnou úroveň zabezpečení. Veškerá komunikace klientů je v bezdrátové síti šifrována.

EDUROAM je registrovanou obchodní známkou evropského sdružení NREN – společnosti TERENA.

Více informací naleznete na www.eduroam.org a www.eduroam.czNávod k připojení stahujte zde.Partneři

Copyright © 2017. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.
MENU