Jitka Molnár: rozhovor o škole a podnikání s naší úspěšnou absolventkou - MVŠO

Jitka Molnár: rozhovor o škole a podnikání s naší úspěšnou absolventkou

Dobrý den, Jitko, jste absolventkou MVŠO, která se hned po studiu vrhla do světa podnikání. Můžete alespoň krátce představit, čemu se věnujete?

Před několika lety jsem společně s manželem založila společnost Fit-day, kde se věnujeme výrobě zdravých snídaní a proteinů. Chtěli jsme vyrábět něco, co by mohli jíst všichni a nemuseli se bát složení. Myslím si totiž, že v dnešní době je opravdu těžké najít něco, co by bylo skutečně čistě přírodní. Vyrábíme snídaňová smoothie, která jsou složena ze 100% sušeného ovoce a rostlinného proteinu. Potom jsme také vytvořili rostlinné proteiny bez jakýchkoli Éček a chemie. To se nám daří jako jediným na světě. Navíc jsme teď na trh vstoupili s novinkou, která má velký úspěch i u dětí, což mě neskutečné těší.

Co Vás vedlo k nápadu hned po získání vysokoškolského titulu realizovat svou vizi?

Vždy jsem plánovala vytvořit něco vlastního a hlavně jsem chtěla být pánem svého času. Sice jsem v práci déle než všichni ostatní, ale neskutečně mě to baví. Podnikání jsem studovala z toho důvodu, že jsem chtěla mít vlastní firmu, zaměstnávat lidi a hlavně přinést něco pozitivního společnosti.

Dnes je z Vašeho projevu cítit velký entuziasmus a nadšení. Neprovázely však Vaše podnikatelské začátky myšlenky, že se Váš sen nepodaří naplnit?

Myslím, že když má člověk nápad, tak musí být pozitivní ať se děje co se děje. To je moje motto. I když to ze začátku bylo těžké a i teď řešíme složitější situace, nikdy se nenechám ovlivnit negativními myšlenkami. Myslím si, že to je to nejhorší, co může podnikatel udělat. Když něco nedokážu vyřešit sama, vždy si nechám poradit, nebo se zeptám někoho, kdo má více zkušeností v daném oboru. Vždy se ale snažím vše řešit s klidnou hlavou a nepropadat panice.

Jaké největší překážky jste musela na začátku překonat?

Nejtěžší pro mě asi bylo vyřešit všechna povolení. Nikdo Vás nenaučí, jaká je legislativa v oblasti potravinářského průmyslu, případně jak musíte zařídit výrobu a vybavení. Vše jsme si museli vyhledat sami. Ale tak to v podnikání prostě je. Myslím si ale, že jsme to zvládli a teď všechno funguje tak, jak má.

Dnes máte skvěle našlápnuto. Máte vynikající produkt a fungující marketing. Především v začátcích jste však zřejmě nevěděla, do čeho jdete. Co Vás vedlo k tomu, že tento projekt může být úspěšný?

V době, kdy jsme produkty vymysleli, nic takového na světě nebylo. Chtěla jsem s manželem jíst plnohodnotné proteiny. Produkty, které byly u nás v té době dostupné, rozhodně nesplňovaly naše představy o tom, jak by měla vypadat zdravá strava. Byla jsem přesvědčená o tom, že stále stoupá počet lidí, kteří se zabývají tím, co jí a hlavně se dívají na složení kupovaných potravin. Vytvořili jsme nejčistší formu snídaně a doplňků, které na našem trhu chyběly. Teď, když vidím, jak ostatní a dokonce i velké firmy přicházejí na trh s podobnými výrobky, tak vím, že to byl správný směr.

Vaše dnešní úspěchy zaslouží obdiv. Promítlo se do nich i Vaše studium? Využíváte znalosti a dovednosti z MVŠO i v reálném podnikání?

Určitě ano, hlavně management. Ten mě vždy i nejvíce bavil. Jsem puntičkář a miluji, když je vše skvěle zorganizované. Takže já jsem ve firmě ta, co si všechno zapisuje a organizuje všechny, aby na nic nezapomněli. Manžel je zase skvělý přes finance a komunikaci s dodavateli. Dokáže vyjednat opravdu neskutečné věci.

Na MVŠO je nově otevřené navazující studium. Neuvažovala jste, že byste se vrátila do vysokoškolského prostředí?

Ze začátku ano, ale mám tolik práce, že pracuji i o víkendu. Myslím si, že bakalářské studium mi dalo skvělé základy a směr. Dnes si spíše vyhledávám kurzy a přednášky zaměřené na konkrétní problematiku. Nebo čtu manažerské knížky a věnuji se samostudiu.

Jak vzpomínáte na svá studentská léta? Doporučila byste případným uchazečům studium na MVŠO?

Ano. Všem, co se mě kdy ptali, jsem řekla že MVŠO je skvělá škola pro všechny, kteří chtějí podnikat. Myslím si, že všechny předměty jsou skvěle zorganizované a dají člověku dobrý přehled. Jediný předmět, který bych si možná přála probrat hlouběji, byl marketing. To je něco, co řeším od rána do večera. (pozn. autora: Marketingu je na MVŠO v současné době věnována podstatně větší pozornost a důraz je kladen především na propojení s praxí.)

A ještě poslední otázka. Jaké jsou Vaše podnikatelské plány? Uvažujete o nějakém novém specifickém produktu či vstupu na další ze světových trhů, který by obohatil již dnes tak bohatou obchodní síť?

S Fit-day chci určitě pokračovat a budovat sílu značky i v ostatních krajinách. Ale máme s manželem naplánované další projekty, které by mohly být velmi zajímavé.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů v dalším podnikání.

Děkuji.Partneři

Copyright © 2017. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.
MENU