Profesor Souček na Moravské vysoké škole Olomouc

Jeden den na MVŠO s panem profesorem Zdeňkem Součkem

Ve středu 12. prosince zavítal na MVŠO pan profesor Zdeněk Souček. Ten zasvětil svůj život oblasti strategického managementu. V tom exceluje na poli teorie i v praxi.

Jak vypadal jeho den na naší škole a jak hodnotí cestu, kterou Moravská vysoká škola Olomouc ušla za dobu třinácti let své existence?

Klíčem k úspěchu je kreativita

Pan profesor Souček přijel perfektně připraven. Jak je u něj zvykem, byl přesný jako hodinky. Nejprve se sešel s vedením školy, aby si společně neformálně popovídali o životních úspěších, meznících či dalších plánech. Pak již přišel čas na vyžádanou přednášku. V sále na pana profesora čekalo 80 natěšených posluchačů a rovněž tři kamery, které měly za úkol zachytit jeho inspirativní slova. Ta si můžete připomenout zde. Pan profesor apeloval na studenty, aby byli iniciativní a kreativní. Zmiňoval, že právě to je jeden z klíčů k úspěchu. Svou přednášku neváhal doplnit i o řadu svých životních příběhů. Nás zaujal a zároveň pobavil především ten, kde pan profesor líčí, jak se šest týdnů po nástupu do svého prvního zaměstnání stal náměstkem ředitele ve velké firmě.

Po přednášce následovala krátká autogramiáda. Během ní pan profesor s radostí podepsal knihy svým bývalým studentům, dnes již absolventům MVŠO, i těm současným, kteří na svůj vysněný titul teprve čekají.

Následně se pan profesor v doprovodu paní rektorky a dalších členů vedení školy vypravil na oběd, aby nabral síly na zbytek programu.  Ten, jak se za chvíli dozvíte, byl skutečně bohatý. Po obědě se pan profesor vydal opět do záře reflektorů. Čekal jej totiž zhruba půlhodinový rozhovor s moderátorkou studia BEA campus channel, Michaelou Grohmanovou. O čem celý rozhovor byl, to Vám zatím neprozradíme. Dozvíte se to až v dokumentu, který pro Vás natáčíme.

MVŠO jako international school

Po poslední otázce se pan profesor vydal na celofiremní poradu. Na ní neváhal zmínit jeho potěšení nad skutečností, že se MVŠO daří realizovat zahraniční projekty a uzavírat nová partnerství. Jak sám zmínil, od založení se s panem ředitelem vždy snažil o to, aby z MVŠO byla škola mezinárodního charakteru, která bude nejen vzdělávat regionální studenty a pomáhat tak Olomouci a jejímu okolí k jeho blahobytu, ale na kterou se budou sjíždět i zájemci ze zahraničí. Tato jeho vize se tak především v posledním roce začala výrazněji naplňovat.

Koníčky? Šest kilometrů chůze denně a historie druhé světové války

No a aby toho nebylo málo, vydal se pan profesor Souček po celofiremní poradě v doprovodu paní rektorky do televizního studia. Tam se neváhal rozpovídat o jeho motivaci ke studiu strategického managementu. Zmínil se však i o úspěšných studentech, na které byl pyšný či o svých zájmech. „V mém diáři prakticky nenajdete den, kdy bych někam nejel nebo za mnou někdo nepřijel, takže, že bych neměl co dělat, to si ještě pořád nedovedu představit. Kdybych ten čas měl, tak jsou pořád nové knížky a časopisy a já se snažím to všechno číst, protože jsem neukojitelně zvědavý. V zájmu zachování zdravé životosprávy jsem si předepsal 6 km ostré chůze. I při té chůzi ale stále přemýšlím o práci. Přece jen ale jednu zálibu mám, a to je historie druhé světové války“, zmiňuje profesor Souček.  A pokud Vás zajímá, co dalšího v rozhovoru s paní rektorkou Zimmermannovou pan profesor zmínil, tak si ho nezapomeňte pustit.

 Partneři

Copyright © 2017. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.
MENU